top of page
  • Obrázek autoraRadek Viktor Haštaba

Jak správně telefonovat – Tip 2: Proč je pro Cold Calling nejdůležitější psychika?

Aktualizováno: 29. 10. 2020

Také jste někdy zažili, že Vám telefonování šlo skoro samo a to i přesto, že navolávání schůzek je velmi náročná a téměř u všech neoblíbená disciplína? Ano? Otázkou je proč. U jednoho z mých zákazníků, kde jsme s týmem navolávali v praxi zákazníky na ostro jsem si všiml, že dopoledne i přes přípravu byla taková nic moc nálada. Začal jsem proto s týmem vtipkovat, postupně ho tak ladil a sledoval změny ve výkonu. No a co myslíte? Najednou začali účastníci navolávat schůzky a počet takových úspěšných telefonátů se podstatně zvýšil.


Navolávání studených obchodních schůzek je jednoznačně o VNITŘNÍM STAVU, uvolněnosti a DOBRÉ NÁLADĚ, kterou protějšek jednoznačně vycítí, což má jednoznačný vliv na výsledek telefonátu. Účastníci nemají navolávání ve skupině obyčejně rádi, nicméně pokud se podaří se vzájemně naladit a dělat si i z neúspěchů legraci, vytvoří se tak velmi podporující a výkonné prostředí. Osobně tedy skupinové volání jednoznačně podporují a doporučuji. PROSTĚ BUĎTE VESELÍ A MĚJTE SMYSL HUMOR:-)


  • Jedna z možností, kterou jsme právě na posledním praktickém workshopu navolávání vyzkoušeli v praxi je následující - najděte si v telefonátech svůj vlastní humorný příběh a ten použijte, popíšu co přesně na workshopu proběhlo: „Dovolal jsem se na paní Vidláčkovou, ta mi řekla, že paní Poláčková už LOG na odpovědnost nemá, že je na mateřské a že mám tedy volat Vám…no řeknu Vám, byla to docela anabáze….:-)“, účastník co volal se usmíval do telefonu a býl celkově humorně naladěný, což zapůsobilo a paní svolila ke schůzce. POKUD TO LZE, DOSLOVA NALAĎTE POTENCIÁLNÍHO KLIENTA NA DRUHÉ STRANĚ.


  • Usmívejte se do telefonu

Pokud voláte sami, jednoznačně doporučuji se naladit rozprouděním energie a krve jednoduchými cviky a DÝCHÁNÍM. Já osobně pracuji s bojovým centrem Harou, které když jednoduchým cvičením podpoříte, vám aktuálně dodá větší sebevědomí a odolnost.


  • Dnes už se skoro všude dočtete o tom, že vše je o bioenergetice, tudíž práci s tělem, která podpoří vylučování příslušných hormonů „štěstí“, jako jsou například Serotonin, Oxitocin, nebo Dopamin které vás mohou v Cold Callingu velmi podpořit ( zajímavá stať je o tom například v knize „Sapiens“ od Y.N. Harariho str. 467 – 469 + další inspiraci z jiného soudku najdete například u Jordana Belforta „Cesta Vlka“, který využívá například NLP a čichovou kotvu v kapitole „Řízení vnitřního rozpoložení“) - každopádně o prospěšnosti mentálního naladění u Cold Callingu není pochyb


  • Nejjednodušší, ale velmi účinná práce s bioenergetikou je následující - VYZKOUŠEJTE SI NA ŽIDLI S ROVNÝMI ZÁDY - rozkročenýma nohama s chodidly celou plochou opřenými o zem - obě ruce dejte s nádechem nad hlavu a s prudkým trhnutím směrem za lokty synchronně s prudkým výdechem je dejte dolů, nádech nosem a prudký výdech pusou - takto proveďte 40 nádechů s následným výdechem s minutovou přestávkou 3x za sebou - to vám umožní pocítit vyplavení zmíněných hormonů - které pak podpoří volání. Čím víc do tohoto cvičení investujete, tím víc z něj budete těžit. Doporučuji vyzkoušet.


  • Pusťte si svou oblíbenou dynamičtější hudbu - nejlépe následně po dýchání výše:-). Kombinace obou těchto stimulací se mě osobně jeví jako velmi účinná a zárověň vyzkoušená se skupinami účastníků, mých workshopů.

Závěrem doporučuji - zaveďte pravidelnost a alespoň 1x za měsíc volejte pravidelně v týmu, protože je to ideální Best Practice činnost, při které se všichni navzájem inspirují a zdokonalí. Udělejte si společné příjemné ráno. Sejděte se včas, dejte si společně kávu, popovídejte si, nalaďte se například výše uvedeným způsobem. Samozřejmě, pravidelně, nejméně jednou týdně, by měli obchodníci volat i samostatně a to pravidelně stylem "No Mercy" a vyhodnocovat si statisticky úspěšnost:-). Já osobně mám zavedeny, pravidelné akviziční úterky:-), kdy prostě volám ať se děje co se děje..

98 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page