top of page
  • Obrázek autoraRadek Viktor Haštaba

Jak správně telefonovat – Tip 2: Proč je pro Cold Calling nejdůležitější psychika?

Aktualizováno: 29. 10. 2020

Také jste někdy zažili, že Vám telefonování šlo skoro samo a to i přesto, že navolávání schůzek je velmi náročná a téměř u všech neoblíbená disciplína? Ano? Otázkou je proč. U jednoho z mých zákazníků, kde jsme s týmem navolávali v praxi zákazníky na ostro jsem si všiml, že dopoledne i přes přípravu byla taková nic moc nálada. Začal jsem proto s týmem vtipkovat, postupně ho tak ladil a sledoval změny ve výkonu. No a co myslíte? Najednou začali účastníci navolávat schůzky a počet takových úspěšných telefonátů se podstatně zvýšil.


Navolávání studených obchodních schůzek je jednoznačně o VNITŘNÍM STAVU, uvolněnosti a DOBRÉ NÁLADĚ, kterou protějšek jednoznačně vycítí, což má jednoznačný vliv na výsledek telefonátu. Účastníci nemají navolávání ve skupině obyčejně rádi, nicméně pokud se podaří se vzájemně naladit a dělat si i z neúspěchů legraci, vytvoří se tak velmi podporující a výkonné prostředí. Osobně tedy skupinové volání jednoznačně podporují a doporučuji. PROSTĚ BUĎTE VESELÍ A MĚJTE SMYSL HUMOR:-)


  • Jedna z možností, kterou jsme právě na posledním praktickém workshopu navolávání vyzkoušeli v praxi je následující - najděte si v telefonátech svůj vlastní humorný příběh a ten použijte, popíšu co přesně na workshopu proběhlo: „Dovolal jsem se na paní Vidláčkovou, ta mi řekla, že paní Poláčková už LOG na odpovědnost nemá, že je na mateřské a že mám tedy volat Vám…no řeknu Vám, byla to docela anabáze….:-)“, účastník co volal se usmíval do telefonu a býl celkově humorně naladěný, což zapůsobilo a paní svolila ke schůzce. POKUD TO LZE, DOSLOVA NALAĎTE POTENCIÁLNÍHO KLIENTA NA DRUHÉ STRANĚ.


  • Usmívejte se do telefonu

Pokud voláte sami, jednoznačně doporučuji se naladit rozprouděním energie a krve jednoduchými cviky a DÝCHÁNÍM. Já osobně pracuji s bojovým centrem Harou, které když jednoduchým cvičením podpoříte, vám aktuálně dodá větší sebevědomí a odolnost.


  • Dnes už se skoro všude dočtete o tom, že vše je o bioenergetice, tudíž práci s tělem, která podpoří vylučování příslušných hormonů „štěstí“, jako jsou například Serotonin, Oxitocin, nebo Dopamin které vás mohou v Cold Callingu velmi podpořit ( zajímavá stať je o tom například v knize „Sapiens“ od Y.N. Harariho str. 467 – 469 + další inspiraci z jiného soudku najdete například u Jordana Belforta „Cesta Vlka“, který využívá například NLP a čichovou kotvu v kapitole „Řízení vnitřního rozpoložení“) - každopádně o prospěšnosti mentálního naladění u Cold Callingu není pochyb


  • Nejjednodušší, ale velmi účinná práce s bioenergetikou je následující - VYZKOUŠEJTE SI NA ŽIDLI S ROVNÝMI ZÁDY - rozkročenýma nohama s chodidly celou plochou opřenými o zem - obě ruce dejte s nádechem nad hlavu a s prudkým trhnutím směrem za lokty synchronně s prudkým výdechem je dejte dolů, nádech nosem a prudký výdech pusou - takto proveďte 40 nádechů s následným výdechem s minutovou přestávkou 3x za sebou - to vám umožní pocítit vyplavení zmíněných hormonů - které pak podpoří volání. Čím víc do tohoto cvičení investujete, tím víc z něj budete těžit. Doporučuji vyzkoušet.


  • Pusťte si svou oblíbenou dynamičtější hudbu - nejlépe následně po dýchání výše:-). Kombinace obou těchto stimulací se mě osobně jeví jako velmi účinná a zárověň vyzkoušená se skupinami účastníků, mých workshopů.

Závěrem doporučuji - zaveďte pravidelnost a alespoň 1x za měsíc volejte pravidelně v týmu, protože je to ideální Best Practice činnost, při které se všichni navzájem inspirují a zdokonalí. Udělejte si společné příjemné ráno. Sejděte se včas, dejte si společně kávu, popovídejte si, nalaďte se například výše uvedeným způsobem. Samozřejmě, pravidelně, nejméně jednou týdně, by měli obchodníci volat i samostatně a to pravidelně stylem "No Mercy" a vyhodnocovat si statisticky úspěšnost:-). Já osobně mám zavedeny, pravidelné akviziční úterky:-), kdy prostě volám ať se děje co se děje..

120 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários

Não foi possível carregar comentários
Parece que houve um problema técnico. Tente reconectar ou atualizar a página.
bottom of page